Malá domů Miss 2018 Ley Šteflíčkové o úspěchu, kondici, agentuře a životu po kariéře


Miss 2018 Lea Šteflíčková

Pozvání na rozhovor do naší rubriky „Malá Domů“ přijala Česká Miss 2018 Lea Šteflíčková. Tradiční sportovní otázky necháme tedy výjimečně stranou. Přesto však modeling a profesionální sport spojuje až neočekávaně hodně prvků. Otázky jsme proto připravili tak, aby nám Lea umožnila nakouknout nejen pod pokličku svého úspěchu, ale především pomohla porovnat vybrané oblasti, ve kterých se sportovní prvky a modeling prolínají.


ÚSPĚCH: V roce 2018 si vyhrála Českou Miss, následně jsi nás reprezentovala na Miss Universe 2018 v thajském Bangoku. Patříš mezi vyhledávané české modelky. Jaké jsou tvé aktuální cíle? Co je pak ve světě modelingu považováno za „Champions League“, tj. při jakém úspěchu bys věděla, že jsi dosáhla nejvyššího možného vrcholu?

"Od 13 let cestuji, svět modelingu tedy již detailně znám a za vrchol mé kariéry bych považoval dělat modeling v New Yorku. V roce 2019 jsem měla domluvenou schůzku v jedné agentuře, ale bohužel nevyšlo načasování okolo díkůvzdání. V roce 2020 jsem cestu do New Yorku plánovala znovu, ale tentokráte do toho vstoupil COVID. Doufám, že letos budu mít více štěstí a modelingové agentury v New Yorku navštívím a podaří se mi je zaujmout."


KONDICE: Stejně jako profesionální sportovec i profesionální modelka musí dbát na svoji figuru a fyzickou připravenost. Prozradíš nám některé své vychytávky pro fitness trénink či stravování, které Ti pomáhají?

"Upřímně, jsem fitness dříve neměla ráda. Když mi někdo řekl, že musím jít cvičit kvůli mírám, bylo to vždy za trest. Až poslední rok se to u mne změnilo. Začala jsem běhat a chodit na box a jsem z toho nadšená. Nejde jen o to, že dělám něco prospěšného pro své tělo, ale vždy si u toho vyčistím také hlavu. Psychická pohoda je důležitá pro všechny obory a jsem ráda, že jsem na to našla skvělý nástroj. Ohledně stravování jsem jako asi každá modelka držela různé diety. Před třemi lety jsem to však přestala řešit. Naštěstí jsem nikdy neměla problém s váhou, takže si do určité míry můžu jíst, co chci. 🙂"

AGENTURA: V současné době spadáš pod modelingovou agenturu PURE MODEL MANAGEMENT. Co od její činnosti očekáváš? Jde o vztah vyloženě obchodní, kdy je výlučným úkolem agentury zprostředkovat práci?

"U PURE MODE MANAGEMENT jsem už šestým rokem a jsem s nimi maximálně spokojena. Máme jak obchodní, tak i kamarádský vztah. Myslím, že na takovém nastavení velmi záleží, protože vztah s agenturou je vždy o vzájemné důvěře, a když umíte dobře smíchat práci a kamarádství, pak je to nejlepší předpoklad k úspěchu. Zatím mi pomohli vždy se vším, co jsem potřebovala, a nemuselo se to týkat jen modelingu."


ŽIVOT PO KARIÉŘE: Věk hraje v modelingu důležitou roli. Přestože existuje řada případů, které tento předpoklad vyvracejí, zveřejnil před dvěma lety magazín VOGUE informaci, že průměrný věk profesionálních modelek je 23 let. Jakým způsobem se díváš na svoji kariéru z této perspektivy? Máš nějaký plán, do jakého věku by ses chtěla modelingu věnovat? A přemýšlíš občas i nad tím, jak si nastavíš život po kariéře? 

"Modeling mne velmi baví a ráda bych se mu věnovala, co nejdéle to půjde. Zároveň se však snažím již nyní přemýšlet o různých dalších aktivitách. Letos například plánuji představit svoji nadaci. Jejím účelem by měla být pomoc dětem ze sociálně slabších rodin, pro které je obtížné zajistit jejich volnočasové aktivity a rozvoj talentu. Chceme takovým dětem umožnit hrát na hudební nástroje, malovat či provozovat sportovní činnost. Celkově však musím přiznat, že mám ráda, když má vše svůj volný průběh. Nikdy jsem neměla nalajnovaný život. Žiji přítomností a věřím, že vždy vše dopadne tak, jak to má být."

Závěrem se nemůžeme nezeptat na tvoji osobní zkušenost. Před lety jsi s bývalým fotbalistou tvořila pár. Napadají tě některé další důležité podobnosti mezi profesionálním sportem a modelingem, na které bychom neměli zapomenout? 

"Považuji za docela úsměvné, jak si lidé často dělají legraci, že sportovci si vždy hledají modelky a naopak. Myslím, že podobnosti a rozdíly tam jsou jako v jiných povoláních. Podstatné však je, že v obou případech si vyžadují naše profese značný prostor na cestování do zahraničí a je proto důležité, že si v tom partneři vzájemně rozumějí a podporují se."
EA_logo_horizontal_white-grey.png
  • Instagram
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Twitter

© 2021 

FHS Exclusive Agents s.r.o.

IČ: 28741862, DIČ: CZ28741862

Zásady ochrany osobních údajů

KONTAKT

Lighthouse Waterfront Tower (6. patro)

Jankovcova 1569/2c

170 00 Praha 7 - Holešovice

Česká republika

SayHi@exclusive-agents.com

+420 777 507 520

  • Instagram
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Twitter
Down Arrow