Romanova Malá domů o jeho koníčku - rybaření


Roman Květ s úlovkem
Roman Květ s úlovkem

Co tě přivedlo k tomuto pro mladého kluka ne zcela tradičnímu koníčku?

"Už od malička jsem jezdil na ryby s tátou. Pak mě to na nějakou dobu přešlo, a pak když jsem byl s klukama v Příbrami, tak jsem se v kabině zmínil, že bychom mohli někdy vyjet na ryby, a tam to vzniklo, tak jsme začali společně s klukama jezdit na ryby."


Rybařit se dá mnoha způsoby, který je ti nejbližší a co tě na něm baví?

"Rybařit mě baví asi nejvíc na dravce na přívlač, což znamená, že házíte takovou umělou rybičku, nahazujete a navíjíte pořád dokola, než se chytí nějaká ryba. A pak mě baví chytat takzvaně "na těžko", což znamená, že čekáte nějakou dobu, než vám to ta ryba vezme, ale zato pak, když se chytne, tak je to jízda, a to mě na tom baví nejvíc."

Jaký největší úspěch jsi v rybaření zaznamenal?

"Největší úspěch bude kapr, co jsem vylovil v Milíně na rybníce, ten měl něco málo přes 10 kilo."


Máš motivaci se v rybaření zlepšovat? Pokud ano, co pro to děláš? 

"Samozřejmě, že se chci zlepšovat. Koukám se na různá videa, na různé metody, jak jde ještě jinak rybařit, a k čemu je co dobré, jaké jsou vhodné pomůcky, které žrádlo je pro ryby nejlepší, atd. Takže to hodně sleduji a určitě bych se chtěl zlepšovat, protože si myslím, že jsem stále ještě začátečník."


Pomáhá Ti nějak rybaření i v Tvé kariéře profesionálního fotbalisty?

"Nevím, jestli mi to úplně pomáhá, každopádně je to skvělý relax na rybách, že si tam člověk odpočine a zapomene na věci kolem fotbalu a na ty každodenní věci, co tu jsou. Nazval bych to takové uvolnění celého těla."